Krabice – instalační a rozvodné

V naší nabídce naleznete krabice, které se liší podle způsobu jejich použití, viz text níže.

krabičky vestavné

Přístrojové vestavné krabičky jsou nedílnou součástí každé nově budované či rekonstruované elektroinstalace. Tento sortiment můžeme rozdělit do dvou kategorií podle použití:

krabičky nástěnné – pro spínače a zásuvky

V případech kdy není možné krabici pro přístroj vestavět do zdi/příčky je zde řešení povrchové krabičky. K takovýmto krabicím se elektrické vedení přivádí pomocí krycích lišt. Tyto krabičky máme v provedení jak pro samostatné přístroje tak v provedení pro přístroje dvojité (dvojzásuvky, dvojrámeček).

krabice nástěnné
krabice s vyšší krytím

krabice s vyšším krytím IP44 – IP67

V prostorách kde hrozí zvýšené riziko výskytu prachových částic či vodních částic, je nezbytné použít krabici s vyšší třídou odolnosti vůči vnějším vlivům. Pro tyto použití máme jak krabičky prázdné tak krabičky s již instalovanou svorkovnicí na spojení vodičů.

rozvaděče

Rozvodné skříně nabízíme ve více variantách. Buď v provedení pro vestavnou nebo povrchovou montáž, dále máme rozvodné skříně do náročnějších provozních podmínek (IP65). Případně jsou v nabídce pouze kryty modulárních přístrojů (jističe atd.)

rozvaděče
montážní skříně

montážní skříně

Montážní škříně v naší nabídce jsou zpravidla využívány pro instalaci prvků strukturovaných kabeláží a prvků telekomunikačních rozvodů (vedení a prvky TV, SAT nebo WIFI). Tyto skříně jsou v provedení pro vestavnou nebo povrchovou montáž.

víčka na krabičky

V nabídce máme kruhová víčka pro vestavné krabice o velikosti 68 a 97mm, pro větší krabice jsou určena víčka hranatá. Dále nabízíme víčka pro krabice určené k povrchové montáži.

víčka na krabičky
nehořlavé podložky

nehořlavé podložky pod krabice

V případě, že se chystáte instalovat například zásuvku na hořlavý podklad, musíte vložit mezi hořlavý podklad a instalační krabici nehořlavá podložka. V nabídce máme speciálně tvarované podložky pro nejběžnější typy instalačních krabic nebo vetší nehořlavé desky, které si můžete upravit dle vlastních potřeb.

příslušenství pro krabice

Dále máme v nabídce různé příslušenství pro krabice jako jsou svorkovnice (věnečky, wago spojky atd.) či náhradní šroubky.

příslušenství pro krabice

Tento sortiment odebíráme pouze od kvalitních a prověřenách výrobců jako jsou například KOPOS nebo SEZ.

V případě, že sháníte specifické nářadí a nevíte zda ho máme v nabídce, kontaktujte nás.