Krabice – instalační a rozvodné

V naší nabídce naleznete krabice, které se liší podle způsobu jejich použití, viz text níže.

krabice vestavné

Přístrojové vestavné krabice jsou nedílnou součástí každé nově budované či rekonstruované elektroinstalace. Tento můžeme rodělit do dvou kategorií podle použití:

  • krabice do zdi
  • krabice do sádrokartonu

krabice nástěné – pro spínače a zásuvky

V případech kdy není možné krabici pro přístroj vestavět do zdi/příčky je zde řešení povrchové krabice. K takovýmto krabicím se elektrické vedení přivádí pomocí krycích lišt. Tyto krabice máme v provedení jak pro samostatné přístroje tak v provedení pro přístroje dvojité (dvojzásuvky, dvojrámeček).

krabice s vyšším krytím IP44 – IP67

V prostorách kde hrozí zvýšené riziko výskytu prachových částic či vodních částic, je nezbytné použít krabici s vyšší třídou odolnosti vůči vnějším vlivům. Pro tyto použití máme jak krabice prázdné tak krabice s již instalovanou svorkovnicí na spojení vodičů.

rozvaděče

Rozvodné skříně nabízíme ve více variantách. Buď v provedení pro vestavnou nebo povrchovou montáž, dále máme rozvodné skříně do náročnějších provozních podmínek (IP65). Případně jsou v nabídce pouze kryty modulárních přístrojů (jističe atd.)

montážní skříně

Montážní škříně v naší nabídce jsou zpravidla využívány pro instalaci prvků strukturovaných kabeláží a prvků telekomunikačních rozvodů (vedení a prvky TV, SAT nebo WIFI). Tyto skříně jsou v provedení pro vestavnou nebo povrchovou montáž.

víčka na krabice

V nabídce máme kruhová víčka pro vestavné krabice o velikosti 68 a 97mm, pro větší krabice jsou určena víčka hranatá. Dále nabízíme víčka pro krabice určené k povrchové montáži.

nehořlavé podložky pod krabice

V případě, že se chystáte instalovat například zásuvku na hořlavý podklad, je zapotřebí vložit mezi hořlavý podklad a instalační krabici nehořlavá podložka. V nabídce máme speciálně tvarované podložky pro nejběžnější typy instalačních krabic nebo vetší nehořlavé desky, které si můžete upravit dle vlastních potřeb.

příslušenství pro krabice

Dále máme v nabídce různé příslušenství pro krabice jako jsou svorkovnice (věnečky, wago spojky atd.) či náhradní šroubky.