Jističe a chrániče

Jističe jsou zařízení, která slouží k ochraně elektrického obvodu před přetížením a zkratem. Mají důležitou úlohu při prevenci požárů a úrazů způsobených elektrickým proudem. Existují různé typy jističů, jako například přípojné jističe, vyhazovací jističe nebo jističe s časovým zpožděním. Každý typ jističe má své specifické vlastnosti a použití. Je důležité vybrat správný typ jističe pro daný elektrický obvod a zajištění bezpečného provozu elektrických zařízení.

Proudové chrániče jsou nezbytnou součástí elektrických systémů, protože ochraňují zařízení a zabraňují možným požárům způsobeným přetížením nebo zkraty. Je důležité pravidelně testovat a udržovat proudové chrániče, aby zajišťovaly spolehlivou ochranu a bezpečnost.

V nabídce máme jak jedno fázové (1f) tak třífázové (3f) jističe v řadách 6kA a 10kA v běžně používaných rozsazích. V nabídce jsou i speciální řady, například jistič 15A (ve verzi 1f i 3f) nebo jistič 21A v 3f verzi. Dále máme jedno modulové jističe s odpínáním N vodiče.

Proudové chrániče máme v provedení 1f i 3f (6kA, 10kA) i v kombinované verzi 2v1 proudový chránič s jističem v jednom zařízení. Kombinovaný proudový chránič s jističem máme v provedení, které zabírá 2 moduly (6kA, 10kA), ale i provedení, které má velikost pouze jednoho modulu (6kA).

Dále máme stykače, relé a další modulové přístroje.

Primárně nabízíme jističe, proudové chrániče a další výrobky značek Eaton, Schneider Electric a Bonega.

Pro dotazy ke konkrétním produktům můžete využít náš kontaktní formulář.

jističe a chrániče

výrobci jističů a chráničů